Konstrukce zahradního domku na nářadí. Už jste o ní slyšeli?

Zahradní domek na nářadí
Konstrukce zahradního domku na nářadí. Už jste o ní slyšeli?

Zahradní domek na nářadí je vynikajícím pomocníkem pro všechny milovníky zahradnických prací. Domek na nářadí je pro domácího kutila stejnou srdeční jak pro nákupního maniaka samostatný šatník. Všechno má své místo a zároveň si můžete být jisti, že vaše nářadí chráníte před nepříznivými vlivy.

Jaké jsou typy konstrukcí domků na nářadí?

Málokdo však ví, že zahradní domek na nářadí může mít několik typů konstrukcí. Základní typ představuje klasická rámová konstrukce, která je opláštěná velkoplošným materiálem. Na opláštění si můžete zvolit buď desky z dřevotřísky, OSB desky nebo cementotřískové desky. V případě této konstrukce jsou nosné stěny tvořené svislými sloupky, které jsou vedle sebe uspořádány ve vzdálenosti asi 50cm. Představují pomyslný rám celé této malé zahradní dřevěné stavby. Domek na nářadí může také skládat z panelové konstrukce. V tomto případě jsou základem již předem vyrobené dílce. Jednotlivé panely mohou mít libovolnou tloušťku, mohou být i tepelně izolované a mohou mít také parozábranu. Rám takové konstrukce sestává z předem připraveného základového prahu, do kterého se následně vkládají jednotlivé již zmíněné dílce. Základový práh má zahradní domek na nářadí ukotven do základové desky.

Třetí v pořadí je srubová konstrukce. Domek na nářadí má nosnou stěnu vyskládanou z trámů, které jsou na sebe kladeny vodorovně. Nosná stěna může být sestavena i z tenčích fošen. Jednotlivé dřevěné trámy jsou spojeny v ložné spáře drážkou, a to prostřednictvím spojovacího materiálu. Zahradní domek na nářadí má tyto konstrukční prvky v rozích preplátané s přesahujícím záhlavím. Takového dřevěné domky jsou postaveny až přímo na místě, tedy v konkrétní zahradě. I v tomto případě konstrukce se můžete také rozhodnout zda chcete, aby byl váš zahradní domek na nářadí zateplený nebo ne. Zrealizována může být i izolace zevnitř, případně je možné zvolit dvojité srubové stěny a mezi ně vložit izolant.

Vše, co je postavené na pevných základech má před sebou perfektní budoucnost. Proto i domek na nářadí s kvalitní konstrukcí poslouží svým majitelům dlouhá léta. Je jen na vás, která z nabízených možností se pro vás stane tou nejzajímavější. Kvalita a praktické využití zahradního domku se tím nemění. Zahradní domek na nářadí si u vás na zahradě najde své místo a velmi rychle se stane její nedílnou součástí. Už více není na co čekat. Kterou konstrukci si zvolíte vy?