Psí den v pražských Lužinách

Tereza Fajksová a Scooby
Psí den v pražských Lužinách

Každý psí kamarád má v sobě kousek rebela. Dejte mu prostor, ať se ukáže! 9. září 2017 v Centrálním parku Lužiny přijďte podpořit se svými pejsky psí útulky a pejsky, kteří neměli tolik štěstí jako ten váš.

Partnerem psího dne je obchůdek Rebel Dog, který najdete v Radlicích. Cílem celé akce je poskytnout finanční pomoc psům v nouzi a najít jim nový domov. Výtěžek z tomboly a celé akce poputuje do vybraných útulků. Celé akce se zúčastní i jejich čtyřnozí obyvatelé.

Dobrou věc a partnera celé akce přišla podpořit například zpěvačka Helena Zeťová se svým Jack Russell teriérem Beníkem, který díky těžké nemoci má amputovanou jednu nožičku. Helena Zeťová má dva pejsky - parťáky, ale jeden zůstal doma. „Oba jsou teriéři, takže jim hračka vydrží někdy jenom minutu. Pro jistotu mám doma vždy rezervu, nejen hračky, ale i vodítka a obojky. Samozřejmě vybírám takové, které něco vydrží. Psi pro mě znamenají opravdu moc, nemám děti a tak to jsou moje lásky. V Řecku řeším i kromě mých i spoustu dalších pejsků. Dávám jim vodu i jídlo, někdy nalezence odnesu na veterinu. Je fajn, když jim lidé pomáhají ať již krmením, hračkami nebo penězi. Jsem ráda, že jsem našla chvilinku na tuto přehlídku. Mám teď hodně práce s dokončením CD, které vyjde 7. 11. na moje narozeniny, takže předpokládám, že se to tentokrát bude slavit, vzhledem k tomu, že desku slibuji fanouškům již 9 let. A jaká hudba zazní.. ? Moje :), snad se bude líbit,“ sdělila Helena Zeťová

helena zetova s pejskem

Zatímco Tereza Fajksová měla za parťáka Scoobyho, postiženého voříška, který je nyní v dočasné péči. Svého pejska má jako dítě a parťáka a chce pro něj vše nejlepší. I proto mu ráda vaří, ale baští jen dietní jídla, stejně jak její rodina. Na setkání jí byl „přidělen“ postižený Scooby, který byl nalezen ochrnutý na zadní nožičky a nyní ho v dočasné péči pomalinku uzdravují. Sama věří, že 9. září na Psím dnu s Prahou 13, již bude mít svůj domov. Pro psy se dovede obětovat, a jak může, tak jim pomáhá. „U nás doma dostává nejvíce dárků pejsek, vždy ho potěší nějaký masový pamlsek. Protože pejskové nemají dlouhý život, snažím se jim ho obohatit. Vztah k pejskům mám přátelský až pozitivně fanatický a mé oblíbené motto je od Mahatmá Gándího, který tvrdil, že velikost a mravní pokrok národa se pozná podle toho, jak se zachází zvířaty,“ řekla Tereza a stále mazlila roztomilého Scoobyho.