Prodej zámků a jiných historických objektů v České republice

zámek
Prodej zámků a jiných historických objektů v České republice

Téměř každý z nás má nějakou zkušenost s prodejem nebo koupí bytu, rodinného domu, chaty nebo chalupy. Dokonce i když jsme zatím žádnou nemovitost aktivně nehledali, z inzerce na internetu i vývěsek realitních kanceláří máme solidní představu o tom, jaké objekty jsou dostupné a v jakých rozmezích se pohybuje jejich cena.

Zájem není jen o domy a byty. Prodávají se i zámky a jiné historické objekty

V nabídce nemovitostí dnes nenajdeme jen běžné budovy a pozemky. Na prodej je i celá řada méně typických objektů, často s velkou historickou hodnotou. Řada z nás se sice domnívá, že tyto budovy spadají do státního majetku, ale opak je pravdou. Velká část těchto objektů v naší zemi patři soukromníkům, případně různým sdružením. A i ty, které patří státu, jsou často nabízeny k prodeji do soukromých rukou. Mezi nemovitosti, které si může pořídit každý, patří zámky a zámečky, hrady, historické průmyslové objekty, fary, ale také vojenské bunkry včetně minimalistických řopíků.

Historické objekty mají široké možnosti využití. A snadno najdou své kupce

Historické objekty si nepořizují jen nadšenci a skalní milovníci historie. Velký zájem o ně mají firmy, zájmová sdružení i jednotlivci. Využít je totiž můžeme k nejrůznějším účelům. Řada zámečků a dalších historických budov slouží k soukromému bydlení. Kdo by také alespoň v hloubi duše netoužil stát se zámeckým pánem? A která žena dokáže odolat představě, že si každý den připadá jako princezna? Pro zajímavé budovy s dlouhou historií se ale naskýtají mnohem širší možnosti využití. V mnohých jsou nainstalovány klasické expozice, další slouží jako hotely nebo prostory pro pořádání kulturních, společenských či firemních akcí. Historické objekty včetně bunkrů, sklepů a průmyslových budov jsou ideálním zázemím pro populární únikové hry, zážitkové pobyty i stylové teambuildingové akce.

V perfektním stavu i před rekonstrukcí. Každý historický objekt má potenciál

Řada zámků, zámečků, hradů, lázeňských a hotelových budov i dalších zajímavých budov teprve čeká na rekonstrukci, která umožní jejich nové využití a znovu jim vdechne život. A ledaskdy se stane, že se majitel rozhodne zajímavou budovu prodat.

Jak prodat zámek nebo jiný historický objekt v České republice?

Prodej zajímavého a netypického objektu je vhodné řešit prostřednictvím realitní kanceláře. Ta totiž dokáže objekt vhodně a poutavě prezentovat, zajistit prohlídky i vyřešit veškeré právní náležitosti. Prodávající si tak ušetří spoustu času i starostí. Brněnská realitní kancelář Unicareal s.r.o. dokáže najít toho pravého hradního nebo zámeckého pána, který se do nemovitosti zamiluje a s chutí ji převezme.

Unicareal s.r.o.

Roubalova 455/4

Brno-střed-Stránice

602 00

Tel: 541 211 876

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

https://www.unicareal.cz/