Překonejme společně piknikový rekord na břehu Berounky

Dobřichovice piknik
Překonejme společně piknikový rekord na břehu Berounky

Podílejte se na českém piknikovém rekordu i vy. Jak na to? Koš s občerstvením, pohodlnou deku, chuť prožít s dobrou náladou nedělní odpoledne a dostavit se 10. září na louku u Berounky v Dobřichovicích.

K překonání českého rekordu je zapotřebí 600 účastníků pikniku. Bude se nejen hodovat a odpočívat, ale i útočit na rekord. Rozhodná chvíle nastane přibližně v 14.30 hodin, kdy pod dohledem komisařů z pelhřimovské Agentury Dobrý den, kteří osvědčují a evidují úspěšné rekordy, budou účastníci sčítáni.

Ambicí pořadatelů Dobřichovského pikniku je probudit glanc a noblesu předválečných společností, proto budou na místě obzvláště vítáni účastníci v dobových kostýmech z dvacátých a třicátých let. Přímo na místě uvidíte auta, moto či cyklo veterány ze zmíněné doby.

Nemusíte se bát, že vás na pikniku budou obtěžovat prodejci či stánkaři. „Nechceme svolávat pasivní lidi, kteří se jen chtějí shromáždit a nechat se bavit. Očekáváme, že co účastník nebo skupina účastníků, to nějaký program, vlastní zábava – badminton, pétanque, kroket nebo třeba knížka či časopis ke čtení,“ upřesňuje za pořadatele Petr Král.

Piknik u břehu Berounky se bude konat pod záštitou starosty Dobřichovic a v neděli 10. září zaplní levý břeh od zámku až k lávce pro pěší. Pro vzdálenější účastníky bude připraveno provizorní parkoviště. Pravidelné tréninky „piknikování“ probíhají každou druhou sobotu dopoledne v rámci farmářských trhů pod dobřichovickým zámkem (5. 8., 19. 8. a 2. 9.).