Aktivní dovolená podle koníčků

Aktivní dovolená
Aktivní dovolená podle koníčků

Nebaví vás nekonečné bezduché ležení na pláži? Co si ulovit poklad na Korsice, prohlédnout Řecko z koňského sedla, zahrát golf na Madeiře, ulovit si rybu v Portugalsku nebo naplnit tělo adrenalinem v Itálii?

Geocaching – staňte se opravdovým lovcem pokladů

Moderní honba za pokladem geocaching získává u nás i v celém světě v poslední době velkou popularitu. Geocaching spočívá v tom, že nadšenci hledají ukryté schránky (kešky), objevují zajímavá místa a sdílí své zážitky s ostatními. Jednotlivé kešky jsou označeny úrovněmi obtížnosti, můžete tak podle své fyzické zdatnosti přizpůsobit obtížnost honby za poklady. Geocaching dává cestování jiný rozměr. Kešky jsou téměř po celém světě. Mezi nejkrásnější místa, kde můžete provozovat geocaching, patří například největší solná pláž na světě Salar de Uyuni v Bolívii, skalní město Petra v Jordánsku nebo Palauské jezero medúz na ostrově Eil Malk. Pro méně náročné cestovatele se nabízí například Berlín, kde jeden z nejznámějších pokladů najdete v Legolandu. Kešky se dají hledat v téměř každém větším evropském městě, tak na to myslete při dalších návštěvách.
„Pokud se turisté nechtějí vzdát dovolené u moře, ideální destinací pro geocaching je ostrov Korsika. Za návštěvu stojí například méně známý poloostrov Capo Rosso s červenými skalnatými útesy a překrásnými výhledy. Zde lze spojit hledání s návštěvou skal Calanche a koupáním se na blízkých písečných plážích,“ říká Michal Tůma z Invia.

Romantickou dovolenou v koňském sedle si užívejte v Řecku, za dobrodružstvím se vydejte na Island

Projížďky na koni po plážích patří k nejromantičtějším chvílím dovolených pro páry i rodiny s dětmi. Romantickou dovolenou spojenou s koňmi si užijete v Řecku, kde působí spousta místních jezdeckých oddílů například v letovisku Faliraki na ostrově Rhodos, ale i na dalších řeckých ostrovech, jako jsou Zakynthos, Kréta nebo Chalkidiki.

Dobrodružné cestování v sedle koně umožní místní farmy na Islandu. Vydejte se do země sopek, gejzírů a panenské přírody na koních. Kratší vyjížďky jsou vhodné i pro začátečníky a trvají kolem dvou hodin, takové nabízí například farma Laxnes u Reykjavíku. Na Jižním Islandu se putování na koních věnuje například farma Leirubakki, kde můžete využít delších, třeba i celodenních tras. Zajímavostí je, že islandští koně nejsou příliš vysocí, dosahují maximální výšky 135 cm, přesto jsou stavění na nošení dospělého člověka.

Golf už dávno není jen pro bohaté, zkuste Madeiru nebo Španělsko

„Skvělou destinací pro golfisty je Španělsko, ideálně jižní město Marbella, odkud je to kousek k jednomu z nejhezčích hřišť, Santa Clara. Podobně je na tom i portugalská Madeira, kde najdete pro golfisty jako stvořený Club de Golf Santo da Serra. Jezírka, krásný trávník a doplňkové služby v podobě půjčovny vozíků jsou samozřejmostí,“ dodává Michal Tůma

Chyťte si k večeři rybu v Portugalsku

Po mořském rybolovu touží nejeden český rybář. Exotické druhy ryb a neklidné moře je nevšedním zážitkem. Ideálním místem, kde si užít rodinné rybaření i koupání v moři je Portugalsko, zejména okolo města Sagres. Oblíbené jsou také lovecké výpravy na velké ryby z přístavů ve Vilamouře a Portimánu. Pro lovení v divočině s partou stejných nadšenců je lepší Norsko nebo Dánsko, kde se dá za přijatelnou cenu pronajmout bydlení, ideální jsou bungalovy i příměstské kempy. Rybolov v severských zemích má pro mnoho českých rybářů své kouzlo díky surovější přírodě a možnosti netradičních úlovků.

Lunaparky v Itálii vám rozproudí krev

V lunaparku se vyřádí celá rodina. Často stávají poblíž oblíbených resortů a můžete si v nich oddechnout od sluníčka i moře. Zkuste si najít hotel poblíž města Ravenna, budete to mít blízko do lunaparku Mirabilandia, který nabízí nejrychlejší horskou dráhu v Evropě. Lunapark tvoří 38 atrakcí, včetně strašidelného domu či různých vodních drah. V severní části Itálie, u jezera Lago di Garda, poblíž města Verony, se nachází zábavní park Gardaland.

Doporučené články