Livigno je rájem aktivního odpočinku

Livigno Itálie
Livigno je rájem aktivního odpočinku

Každý máme vlastní představu o dovolené a pro ty, kteří relaxují sportem raději než ležením na pláži, je italské Livigno rájem. Nordic walking po hřebenech hor, cyklistika na svazích i v dech beroucích průsmycích, vodní sporty na jezeře nebo překrásné golfové greeny, ale i odpočinkové a doprovodné programy si s celou rodinou užijete v italských Alpách.

Po horách pěšky i na kole

Livigno nabízí stezky různých obtížností pro horská i silniční kola. Speciální úpravu sjezdovek Mottolino ocení milovníci MTB. Sjezdovka Mottolino se pyšní 13 upraveními trasami, na jejichž konci můžete vyzkoušet skoky do nafukovacích polštářů. Nebo se vydejte na Corosello 3000 s 25 km stezek s převýšením do 3 500 m. Nezapomeňte si v letní sezónu pořídit BikePass, díky kterému budete mít přístup ke oběma sjezdovkám s neomezeným počtem jízd i další slevy. Pro všechny, kteří si chtějí zlepšit své jízdní dovedností, je k dispozici Bike sklil centrum. Oblíbenými cyklistickými trasami je průsmyk Stelvio, Gavia, Mortirolo a Bernina, které propojují Alta Valtellina se švýcarským Engadine.

biking livigno

Samotné okolí Livigna vybízí k ozdravné procházce pro fyzické i duševní zdraví. V okolí můžete provozovat stále oblíbenější Nordic walking i běh.

Vodní radovánky v nejvýše položeném aquaparku v Evropě

Milujete vodu? Vydejte se do nejvýše položeného vodního centra v Evropě, do Aquagranda Active You o rozloze celých 10 000 m2. Aqupark nabízí kromě radovánek i luxusní wellness. Pokud dáváte přednost přírodní vodě, livignské jezero nabízí kanoistiku, windsurfing nebo veslování.

vodni sporty livigno

Začněte s golfem v Livignu

Unikátní golfové hřiště Golf Driving Range je ideálním místem, kde začít s golfem. Rozkládá se na 10 000 m² a je členěn na 3 greeny s různou úrovní náročnosti pro širokou veřejnost i individuální trénink.

Netradičně tradiční italská kuchyně

Livignská kuchyně je díky své poloze ovlivněna Švýcarskem, se kterým se pojí vůně po bylinkách, sušeném masu a sýrech. Místní pokrmy dýchají pradávnou tradicí. Místní kuchyni každý rok oslavuje festival Gourmet Path s folklorními kroji na 5 km procházce, vedoucí livignskou přírodou s 6 zastávkami, které potěší vaše chuťové pohárky.