Zveme vás do Plzně

Centrum Plzně
Zveme vás do Plzně

Přinášíme vám tip na výlet, který si užijí návštěvníci všech generací – město Plzeň. Plzeň je již přes 700 let městem piva, ale kromě toho, že nabídne spoustu zážitků milovníkům tohoto zlatavého ležáku, je vyhledávaným místem příznivců architektury, památek, dobrodružství, skvělého jídla, umění i kultury a sportu pro všechny.

pivovarska brana

Architekturu objevujte i během prohlídky Pivovaru Plzeňský Prazdroj. Pivovar patří mezi vzácné industriální památky evropského významu. Při prohlídce projdete všemi klíčovými místy, včetně samotného srdce pivovaru – historické a současné varny piva i devítikilometrovým labyrintem ručně tesaných ležáckých sklepů. Pokud jste starší 18 let ochutnáte nefiltrované a nepasterizované plzeňské pivo.

pivovar

Po prohlídce pivovaru se vydejte do monumentální gotické katedrály sv. Bartoloměje, která je známá svou nejvyšší kostelní věží v Česku s 102,26 m či do druhé nejvyšší synagogy v Evropě, do muzea, galerií nebo na prohlídku starobylých budov. V Plzni najdete vše při sobě na jednom místě. Prvorepublikové byty s nadčasovým designem a zajímavými příběhy si prohlédnete v unikátním souboru bytových interiérů světoznámého architekta Adolfa Loose.

pohled z veze plzen

S dětmi nebudete vědět, kam se vydat dřív. Za nosorožčím mládětem Růženkou do zoologické zahrady, do DinoParku s prehistorickými zvířaty v životních velikostech, do Muzea loutek, do jediného 3D planetária Techmania Science Center v ČR, do tajemných chodeb Plzeňského historického podzemí nebo na strašidla do Muzea strašidel.