Putovní muzeum od Héctora Ayarzy

kontejnery
Putovní muzeum od Héctora Ayarzy

Museo De Arte Contemporaneo (MAC) je soukromá sbírka současného umění z Panamy a Latinské Ameriky. Jedná o putovní muzeum složené ze dvou přepravních kontejnerů, které navrhl panamský architekt Héctor Ayarza.

Museum De Arte Contemporaneo, původně známé pod názvem Institut panamského umění (Panarte), založené v roce 1962. Jedná se o soukromou neziskovou organizaci založenou za účelem podpory kulturního rozvoje v Panamě.

S velkou touhou rozšířit dopad na umění na širší veřejnost, přišel Héctor Ayarza s touhou rozšířit svůj program na ještě širší veřejnost a v roce 2019 zahájil projekt „ El Contenedor MAC “, kterým zavedl současné umění do oblastí, kde se obvykle neorganizují žádné kulturní akce nebo kde nejsou muzea umění. Tímto jedinečným projektem se zaměřil především na rodiny s dětmi, kterým tímto způsobem poskytuje bezpečný otevřený prostor pro rozvoj. Realizace jeho myšlenky se ve skutečnosti skládá ze dvou přepravních kontejnerů, které symbolizují panamskou ekonomiku, která je většinou založena na přepravě obchodující v Panamském průplavu.

putovni muzeum od hectora ayarzy 1

A nyní jsou naplněny ... kulturou

Oba kontejnery jsou samy o sobě veřejným uměleckým dílem s dekoracemi namalovanými místním vizuálním umělcem, společností Cisco Merel. Merel spojuje kompozitivní povědomí klasického malíře s grafickými kvalitami pouličního umělce a zprostředkuje momenty krásy a barev v tomto urbanizovaném světě.

Vnitřní uspořádání kontejnerů si Héctor Ayarze zařizoval on sám.

V prvním kontejneru je hlavní místnost s výstavní plochou, stejně jako v muzeu, ze kterého umění pochází.

Zatímco druhý byl zřízen, aby vychvaloval prvky z překližky, které poskytují to, co by děti i dospělí mohli potřebovat, aby se mohli účastnit uměleckých workshopů, kurzů a kulturních aktivit spojených se skutečnou výstavou.

„El Contenedor MAC“ již na svém prvním národním turné cestoval na čtyři místa v zemi: Chiriqui, Veraguas, Azuero a Panama West, kde byly kontejnery instalovány na veřejných místech se snadným přístupem pro chodce. Kontejnery získaly velký obdiv a zalíbení.

Pro tento geniální nápad využití kontejnerů byl Héctor Ayarza jmenován originálním panamským umělcem.

Toužíte i vy po vybudování svého vysněného muzea? Máte světu co ukázat? Chcete se pochlubit svojí tvorbou? Nic není problém, buďte jako Héctor Ayarza a pronajměte si kontejner

A k němu mobilní oplocení či mobilní toalety.