Roční kurz češtiny pro cizince očima studentů

Roční kurz češtiny pro cizince očima studentů

Do našich kurzů češtiny pro cizince se každoročně hlásí desítky studentů z různých států, rozmanitých zázemí, s pestrými životními příběhy. Mají však jeden společný cíl: naučit se česky dostatečně dobře na to, aby mohli v Česku studovat na univerzitách nebo tady začít pracovat.

Ideálním kurzem pro to, jak co nejrychleji a nejefektivněji nabýt znalosti češtiny, je intenzivní roční kurz češtiny pro cizince. Právě tento kurz navštěvují nebo navštěvovali studenti, o kterých je dnešní článek. Přečtěte si, jak hodnotí měsíce strávené studiem češtiny, co jim to dalo a jaké jsou jejich příběhy.

rocni kurz cestiny pro cizince ocima studentu

Zkušenosti studentů s ročním kurzem češtiny

„Říká se, že čeština je jednoduchý jazyk. Je tomu tak porovnáváme-li s arabštinou nebo čínštinou. Právě proces učení vyžaduje úsilí a pilnou práci. Jak se říká, bez práce nejsou koláče. Podle mě je nejdůležitější si uvědomit, proč jsi tady a věřit, že se úsilí vyplatí. Hodně štěstí!”
- Dominic

„Na střední škole jsem měl zájem spíš o matematiku a chemii. Začal jsem se učit česky v ročním kurzu češtiny, protože jsem věděl, že zde v Česku kvalitní studium zdarma. Hlavní podmínkou ale je znalost češtiny. Postupně jsem se zlepšoval. Nebylo to snadné a vyžadovalo to mraky času. Časem jsem zjistil, že nejsou nutné žádné předpoklady, abych uměl cizí jazyk. Rozhoduje pouze tvá snaha jít za svým cílem.“
- Denis

rocni kurz cestiny pro cizince ocima studentu 2

„Bydlím v Česku už 5 měsíců. Mezitím jsem si už zvykla na české prostředí, lidi, přírodu i jazyk. Moc se mi tady líbí. Čeština není těžká, nejdůležitější je cvičit mluvení. Bohužel teď nemůžu cestovat kvůli viru, ale doufám, že brzy bude všechno v pořádku a uvidím další krásná místa České republiky.“
- Vladyslava

„Přijel jsem z Ukrajiny. Češtinu jsem začal studovat ještě na Ukrajině, ale nic se nevyrovná ponořením do prostředí rodilých mluvčích. Kurz češtiny pro cizince mi pomohl zlepšit mou úroveň jazyka a zvládnout přijímačky na univerzitu. Na školu mám jenom příjemné a pozitivní vzpomínky. Učitele jsou kvalitní odborníci a zároveň skvělí a příjemní lidi. Na čas strávený v kurzu češtiny vzpomínám jenom s úsměvem.“
- Oleh

Roční kurz češtiny

Výuka v ročním kurzu češtiny pro cizince probíhá celý školní rok, od pondělí do pátku, čtyři vyučovací hodiny denně. Celkem vás čeká 560 hodin češtiny! Je to opravdu intenzivní kurz, který vám dá pevný základ, na kterém můžete dále stavět. Navíc na základě potvrzení o studiu můžete zažádat o vízum.

rocni kurz cestiny pro cizince ocima studentu 3

Chtěli byste také nastoupit do ročního kurzu češtiny? Je něco, na co byste se chtěli zeptat? Zavolejte nebo napište do Jazykové školy PELICAN, kde vám všechny dotazy rádi zodpovíme a studium pomůžeme zařídit.